Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
1-trimestr-tehotenstvi:4-tyden-tehotenstvi [2017/01/13 16:43]
chicki [Jak vaše dítě roste]
1-trimestr-tehotenstvi:4-tyden-tehotenstvi [2017/01/13 16:44] (aktuální)
chicki [Jak se mění váš život]
Řádek 14: Řádek 14:
 Někdy v tomto týdnu už je možné zjistit, zda jste těhotné. Pro co nejpřesnější výsledky počkejte do konce týdne, než se doma otestujete. (Můžete to zkusit už teď, pokud chcete, ale správný výsledek se dozvíte spíše týden po očekávané menstruaci.) Někdy v tomto týdnu už je možné zjistit, zda jste těhotné. Pro co nejpřesnější výsledky počkejte do konce týdne, než se doma otestujete. (Můžete to zkusit už teď, pokud chcete, ale správný výsledek se dozvíte spíše týden po očekávané menstruaci.)
  
-Pokud je test pozitivní, zavolejte svému praktickému lékaři a domluvte si návštěvu. Většina lékařů si vás nepozve, dokud nebudete těhotné přibližně osm týdnů, tedy pokud nejste nemocné, neměly jste problémy v předchozím těhotenství nebo nemáte příznaky, které by měl lékař sledovat.+Pokud je test pozitivní, zavolejte svému ​[[https://​www.modrykonik.cz/​diskuse/​kategorie/​vysetreni/​|praktickému lékaři]] a domluvte si návštěvu. Většina lékařů si vás nepozve, dokud nebudete těhotné přibližně osm týdnů, tedy pokud nejste nemocné, neměly jste problémy v předchozím těhotenství nebo nemáte příznaky, které by měl lékař sledovat.
  
 Užíváte-li nějaké léky – na předpis nebo volně prodejné – zeptejte se, zda je bezpečné dále je užívat. A upozorněte svého lékaře na všechno, co vás znepokojuje (bolesti, krvácení, atd.). Užíváte-li nějaké léky – na předpis nebo volně prodejné – zeptejte se, zda je bezpečné dále je užívat. A upozorněte svého lékaře na všechno, co vás znepokojuje (bolesti, krvácení, atd.).
Řádek 24: Řádek 24:
 Pokud je váš domácí těhotenský test negativní, zkuste se otestovat znovu v pátém týdnu, pokud stále nemáte menstruaci. Mnoho testů není dost citlivých, aby poznaly z moči těhotenství ve čtvrtém týdnu. Pokud je váš domácí těhotenský test negativní, zkuste se otestovat znovu v pátém týdnu, pokud stále nemáte menstruaci. Mnoho testů není dost citlivých, aby poznaly z moči těhotenství ve čtvrtém týdnu.
  
-Pokud se neúspěšně snažíte otěhotnět rok či delší dobu (nebo šest měsíců, pokud vám je nad 35 let), domluvte se se svým lékařem na vyšetření,​ které odhalí případné problémy s plodností vaší nebo vašeho partnera. Ačkoli výsledky mohou být znepokojivé,​ čím dříve problém objevíte, tím dříve se můžete léčit a dosáhnout svého cíle – mít miminko.+Pokud se neúspěšně ​[[https://​www.modrykonik.cz/​diskuse/​kategorie/​nevzdavame-to/​|snažíte otěhotnět]] rok či delší dobu (nebo šest měsíců, pokud vám je nad 35 let), domluvte se se svým lékařem na vyšetření,​ které odhalí případné problémy s plodností vaší nebo vašeho partnera. Ačkoli výsledky mohou být znepokojivé,​ čím dříve problém objevíte, tím dříve se můžete léčit a dosáhnout svého cíle – mít miminko.
  
 ==== Otázka: Kdy si mohu provést těhotenský test a získat přesný výsledek? ==== ==== Otázka: Kdy si mohu provést těhotenský test a získat přesný výsledek? ====