Některé ženy se cítí těhotné ještě před tím, než mají pozitivní test. Nejčasnější příznaky zahrnují:

Citlivá, nateklá prsa

Mnoho žen mluví o podobné citlivosti, jakou vnímají před menstruací. Jen je silnější.

Únava

Z ničeho nic pocit únavy – ne, přímo vyčerpání. Zvýšená hladina hormonu progesteronu a navíc i zvýšené vypětí potřebné k vývoji dítěte, může způsobit, že se cítíte, jako byste uběhly maratón a ne jen trávily běžný den v práci.

Časté močení

Krátce poté, co otěhotníte, zjistíte, že běháte na záchod mnohem častěji než dřív.

Citlivější čich

Mnoho čerstvě těhotných žen je citlivých k pachům, některé v nich vyvolávají až pocit na zvracení. To může být vedlejší příznak rapidně rostoucí hladiny estrogenu v jejich těle.

Nechutenství

Nechutenství je v těhotenství dokonce obvyklejší než touha po jídle. Najednou můžete zjistit, že některá jídla, která jste měly rády, vás naprosto odpuzují.

Nevolnost nebo zvracení

Ranní nevolnost obvykle nezačíná během prvních týdnů, ale některým ženám bývá špatně dřív. Máte zvýšenou teplotu Pokud si měříte teplotu a ta zůstává zvýšená 18 dní v kuse, jste pravděpodobně těhotné.

Krvácení nebo špinění

Některé ženy si všimnou malého množství červeného, růžového nebo načervenale hnědého výtoku v období, kdy měly dostat menstruaci. (Pokud špinění či krvácení doprovází bolesti, obraťte se okamžitě na svého lékaře, protože se může jednat o mimoděložní těhotenství.)

Jakkoli je to lákavé, počkejte s domácím testováním. Drtivá většina těhotenských testů bude dobře fungovat až týden po vynechané menstruaci, takže testování v tomto období vás připraví pouze o peníze a čas.

Kupte si sadu těhotenských testů. Mějte doma po ruce těhotenský test pro případ, že byste nedostaly příští týden menstruaci. Většina domácích testů dokáže přesně poznat těhotenství v týdnu po období, kdy běžně míváte menstruaci – dva týdny po ovulaci. Kupte si více testů, abyste se mohly otestovat více něž jednou. Pro dosažení nejlepšího výsledku si udělejte test jako první věc hned po ránu.