Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

1-trimestr-tehotenstvi:priznaky-tehotenstvi [2017/01/13 14:38]
chicki vytvořeno
1-trimestr-tehotenstvi:priznaky-tehotenstvi [2017/01/13 14:43] (aktuální)
chicki
Řádek 2: Řádek 2:
 Některé ženy se cítí těhotné ještě před tím, než mají [[https://​www.modrykonik.cz/​diskuse/​kategorie/​ovulacni-testy/​|pozitivní test]]. Nejčasnější příznaky zahrnují: Některé ženy se cítí těhotné ještě před tím, než mají [[https://​www.modrykonik.cz/​diskuse/​kategorie/​ovulacni-testy/​|pozitivní test]]. Nejčasnější příznaky zahrnují:
  
-=== Citlivá, nateklá prsa ===+==== Citlivá, nateklá prsa ====
 Mnoho žen mluví o podobné citlivosti, jakou vnímají před menstruací. Jen je silnější. Mnoho žen mluví o podobné citlivosti, jakou vnímají před menstruací. Jen je silnější.
  
-=== Únava ===+==== Únava ​====
 Z ničeho nic pocit únavy – ne, přímo vyčerpání. Zvýšená hladina hormonu [[https://​cs.wikipedia.org/​wiki/​Progesteron|progesteronu]] a navíc i zvýšené vypětí potřebné k vývoji dítěte, může způsobit, že se cítíte, jako byste uběhly maratón a ne jen trávily běžný den v práci. Z ničeho nic pocit únavy – ne, přímo vyčerpání. Zvýšená hladina hormonu [[https://​cs.wikipedia.org/​wiki/​Progesteron|progesteronu]] a navíc i zvýšené vypětí potřebné k vývoji dítěte, může způsobit, že se cítíte, jako byste uběhly maratón a ne jen trávily běžný den v práci.
  
-=== Časté močení ===+==== Časté močení ​====
 Krátce poté, co otěhotníte,​ zjistíte, že běháte na záchod mnohem častěji než dřív. Krátce poté, co otěhotníte,​ zjistíte, že běháte na záchod mnohem častěji než dřív.
  
-=== Citlivější čich ===+==== Citlivější čich ====
 Mnoho čerstvě těhotných žen je citlivých k pachům, některé v nich vyvolávají až pocit na zvracení. To může být vedlejší příznak rapidně rostoucí hladiny estrogenu v jejich těle. Mnoho čerstvě těhotných žen je citlivých k pachům, některé v nich vyvolávají až pocit na zvracení. To může být vedlejší příznak rapidně rostoucí hladiny estrogenu v jejich těle.
  
-=== Nechutenství ===+==== Nechutenství ​====
 Nechutenství je v těhotenství dokonce obvyklejší než touha po jídle. Najednou můžete zjistit, že některá jídla, která jste měly rády, vás naprosto odpuzují. Nechutenství je v těhotenství dokonce obvyklejší než touha po jídle. Najednou můžete zjistit, že některá jídla, která jste měly rády, vás naprosto odpuzují.
  
-=== Nevolnost nebo zvracení ===+==== Nevolnost nebo zvracení ​====
 Ranní nevolnost obvykle nezačíná během prvních týdnů, ale některým ženám bývá špatně dřív. Máte zvýšenou teplotu Pokud si měříte teplotu a ta zůstává zvýšená 18 dní v kuse, jste pravděpodobně těhotné. Ranní nevolnost obvykle nezačíná během prvních týdnů, ale některým ženám bývá špatně dřív. Máte zvýšenou teplotu Pokud si měříte teplotu a ta zůstává zvýšená 18 dní v kuse, jste pravděpodobně těhotné.
  
-=== Krvácení nebo špinění ===+==== Krvácení nebo špinění ​====
 Některé ženy si všimnou malého množství červeného,​ růžového nebo načervenale hnědého výtoku v období, kdy měly dostat menstruaci. (Pokud špinění či krvácení doprovází bolesti, obraťte se okamžitě na svého lékaře, protože se může jednat o [[https://​www.modrykonik.cz/​diskuse/​zdravotni-problemy/​zkusenosti-zen-po-mimodeloznim-tehotenstvi/​|mimoděložní těhotenství]].) Některé ženy si všimnou malého množství červeného,​ růžového nebo načervenale hnědého výtoku v období, kdy měly dostat menstruaci. (Pokud špinění či krvácení doprovází bolesti, obraťte se okamžitě na svého lékaře, protože se může jednat o [[https://​www.modrykonik.cz/​diskuse/​zdravotni-problemy/​zkusenosti-zen-po-mimodeloznim-tehotenstvi/​|mimoděložní těhotenství]].)