Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
1-trimestr-tehotenstvi [2017/01/13 14:59]
chicki
1-trimestr-tehotenstvi [2017/01/13 16:05] (aktuální)
chicki
Řádek 10: Řádek 10:
 Předtím, než vaše dítě skutečně začne růst, připraví se půda. Minulý týden se vaším krevním oběhem prohnalo zvýšené množství estrogenů a progesteronu,​ což přimělo dělohu k tvorbě čerstvé prokrvené vrstvy tkáně na podporu potenciálně oplodněného vajíčka. Předtím, než vaše dítě skutečně začne růst, připraví se půda. Minulý týden se vaším krevním oběhem prohnalo zvýšené množství estrogenů a progesteronu,​ což přimělo dělohu k tvorbě čerstvé prokrvené vrstvy tkáně na podporu potenciálně oplodněného vajíčka.
  
-**3. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​3-tyden-tehotenstvi|3. týden těhotenství]]**\\
 Co se děje ve vaší děloze právě teď? Mnoho. Vaše vyvíjející se dítě je jen malý balónek skládající se z několika set zběsile se množících buněk. Co se děje ve vaší děloze právě teď? Mnoho. Vaše vyvíjející se dítě je jen malý balónek skládající se z několika set zběsile se množících buněk.
  
-**4. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​4-tyden-tehotenstvi|4. týden těhotenství]]**\\
 Na tento týden připadá počátek embryonálního období. Příštích deset týdnů se začnou vyvíjet všechny orgány vašeho dítěte a některé dokonce začnou fungovat. Na tento týden připadá počátek embryonálního období. Příštích deset týdnů se začnou vyvíjet všechny orgány vašeho dítěte a některé dokonce začnou fungovat.
  
-**5. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​5-tyden-tehotenstvi|5. týden těhotenství]]**\\
 Hluboko ve vaší děloze se zuřivým tempem vyvíjí embryo. V tomto okamžiku je velké jako sezamové semínko a než jako člověk vypadá spíše jako malý pulec. Hluboko ve vaší děloze se zuřivým tempem vyvíjí embryo. V tomto okamžiku je velké jako sezamové semínko a než jako člověk vypadá spíše jako malý pulec.
  
-**6. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​6-tyden-tehotenstvi|6. týden těhotenství]]**\\
 Začíná se formovat nos, ústa a uši, které budete za osm měsíců tak často pusinkovat. Pokud byste mohly nahlédnout do své dělohy, viděly byste přerostlou hlavu a černé tečky v místech, kde se vašemu dítěti tvoří oči a nozdry. Začíná se formovat nos, ústa a uši, které budete za osm měsíců tak často pusinkovat. Pokud byste mohly nahlédnout do své dělohy, viděly byste přerostlou hlavu a černé tečky v místech, kde se vašemu dítěti tvoří oči a nozdry.
  
-**7. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​7-tyden-tehotenstvi|7. týden těhotenství]]**\\
 Na vyvíjejících se rukou a nohou se tvoří dlaně a chodidla – přesto, že teď vypadají spíše jako pádla, než malé zavalité končetiny, o kterých sníte, že je držíte a šimráte. Na vyvíjejících se rukou a nohou se tvoří dlaně a chodidla – přesto, že teď vypadají spíše jako pádla, než malé zavalité končetiny, o kterých sníte, že je držíte a šimráte.
  
-**8. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​8-tyden-tehotenstvi|8. týden těhotenství]]**\\
 Z dlaní a chodidel dítěte vyčuhují prsty s plovací blánou a palečky, víčka pokrývají prakticky celé oči, dýchací trubice se z krku větví do plic a ocásek už skoro zmizel. Z dlaní a chodidel dítěte vyčuhují prsty s plovací blánou a palečky, víčka pokrývají prakticky celé oči, dýchací trubice se z krku větví do plic a ocásek už skoro zmizel.
  
-**9. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​9-tyden-tehotenstvi|9. týden těhotenství]]**\\
 Váš nový nájemník už měří přibližně 2,5 cm – velikost hroznové kuličky – a váží pár gramů. Začíná vypadat víc a víc jako člověk. Už jsou vytvořeny všechny základní části jeho těla, příštích pár měsíců se ale budou ještě jemně dolaďovat. Váš nový nájemník už měří přibližně 2,5 cm – velikost hroznové kuličky – a váží pár gramů. Začíná vypadat víc a víc jako člověk. Už jsou vytvořeny všechny základní části jeho těla, příštích pár měsíců se ale budou ještě jemně dolaďovat.
  
-**10. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​10-tyden-tehotenstvi|10. týden těhotenství]]**\\
 I když má stěží velikost kumquaty či olivy – něco přes 2,5 cm a váží méně než 7 gramů – má teď vaše dítě za sebou nejkritičtější část vývoje. Toto je začátek tzv. fetální fáze, doby, kdy se velmi rychle vyvíjí a dozrávají orgány a tkáně. I když má stěží velikost kumquaty či olivy – něco přes 2,5 cm a váží méně než 7 gramů – má teď vaše dítě za sebou nejkritičtější část vývoje. Toto je začátek tzv. fetální fáze, doby, kdy se velmi rychle vyvíjí a dozrávají orgány a tkáně.
  
-**11. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​11-tyden-tehotenstvi|11. týden těhotenství]]**\\
 Vaše dítě je sice dlouhé jen necelé 4 cm, asi ve velikosti fíku, ale už má téměř svou konečnou podobu. Brzy začne otevírat a zavírat pěsti, pod dásněmi se objeví malé zoubečky a některé kosti začnou tvrdnout. Vaše dítě je sice dlouhé jen necelé 4 cm, asi ve velikosti fíku, ale už má téměř svou konečnou podobu. Brzy začne otevírat a zavírat pěsti, pod dásněmi se objeví malé zoubečky a některé kosti začnou tvrdnout.
  
-**12. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​12-tyden-tehotenstvi|12. týden těhotenství]]**\\
 Prsty miminka se brzy začnou rozevírat a zavírat, začne kroutit prsty na nohou, oční svaly se budou zatínat a ústa budou provádět savé pohyby. Prsty miminka se brzy začnou rozevírat a zavírat, začne kroutit prsty na nohou, oční svaly se budou zatínat a ústa budou provádět savé pohyby.
  
-**13. týden těhotenství**\\+**[[1-trimestr-tehotenstvi:​13-tyden-tehotenstvi|13. týden těhotenství]]**\\
 Na malých prstících se vytváří otisky, žíly a orgány jsou jasně viditelné skrze stále tenkou kůži a tělo začíná dohánět hlavu, která momentálně tvoří třetinu jeho velikosti. Na malých prstících se vytváří otisky, žíly a orgány jsou jasně viditelné skrze stále tenkou kůži a tělo začíná dohánět hlavu, která momentálně tvoří třetinu jeho velikosti.
  
 Jak se nejlépe stravovat v prvním trimestru můžete najít zde: http://​blog.veruska.cz/?​p=4032 Jak se nejlépe stravovat v prvním trimestru můžete najít zde: http://​blog.veruska.cz/?​p=4032