Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
2-trimestr-tehotenstvi:23-tyden-tehotenstvi [2017/04/07 16:36]
Editor [Měly byste si uložit do banky pupečníkovou krev svého dítěte?]
2-trimestr-tehotenstvi:23-tyden-tehotenstvi [2017/04/07 16:37] (aktuální)
Editor [Měly byste si uložit do banky pupečníkovou krev svého dítěte?]
Řádek 22: Řádek 22:
   * __Máte pravděpodobně větší šanci najít vhodné kmenové buňky ve veřejném registru pupečníkové krve, než ve vlastní rodině__\\ Šance shodné tkáně mezi sourozenci je 25%. Zatímco šance, že najdete vhodnou pupečníkovou krev ve veřejných bankách, je 75%.   * __Máte pravděpodobně větší šanci najít vhodné kmenové buňky ve veřejném registru pupečníkové krve, než ve vlastní rodině__\\ Šance shodné tkáně mezi sourozenci je 25%. Zatímco šance, že najdete vhodnou pupečníkovou krev ve veřejných bankách, je 75%.
   * __Lékaři ještě nejsou připraveni doporučit uchování pupečníkové krve všem__\\ Někteří lékaři vyjádřili jisté výhrady k privátním bankám pupečníkové krve, protože se domnívají,​ že šance, že bude rodina kdy potřebovat krev, jsou mizivé a protože podporují dobrovolné dárcovství pupečníkové krve (je to podobné, jako krevní banky). Nicméně uchovávání pupečníkové krve schvalují, pokud byla rodinnému příslušníkovi bezprostředně diagnostikována nemoc, kterou by transplantace pupečníkové krve vyřešila.   * __Lékaři ještě nejsou připraveni doporučit uchování pupečníkové krve všem__\\ Někteří lékaři vyjádřili jisté výhrady k privátním bankám pupečníkové krve, protože se domnívají,​ že šance, že bude rodina kdy potřebovat krev, jsou mizivé a protože podporují dobrovolné dárcovství pupečníkové krve (je to podobné, jako krevní banky). Nicméně uchovávání pupečníkové krve schvalují, pokud byla rodinnému příslušníkovi bezprostředně diagnostikována nemoc, kterou by transplantace pupečníkové krve vyřešila.
-  * __Pokud vaše dítě patří k menšinové skupině, soukromé uchování pupečníkové krve se vám může vyplatit víc__\\ Běloch má 88% naději, že najde vhodného dárce v registru, zatímco šance černochů jsou prokazatelně nižší – 58%. (Tyto hodnoty platí pro USA) +  * __Pokud vaše dítě patří k menšinové skupině, soukromé uchování pupečníkové krve se vám může vyplatit víc__\\ Běloch má 88% naději, že najde vhodného dárce v registru, zatímco šance černochů jsou prokazatelně nižší – 58%. (Tyto hodnoty platí pro USA) Pokud se rozhodnete, že chcete uchovat pupečníkovou krev svého dítěte, promluvte si se svým lékařem a prozkoumejte,​ co jaká banka nabízí.
-Pokud se rozhodnete, že chcete uchovat pupečníkovou krev svého dítěte, promluvte si se svým lékařem a prozkoumejte,​ co jaká banka nabízí.+
  
 ==== Úkol na tento týden ==== ==== Úkol na tento týden ====